Монтаж рекуператора

 

Рекуператор. Найтихіший та найекономніший. Порівняння

                       Прості секрети вибору рекуператора.  

 Рекуператор - припливно-витяжна вентустановка з теплообмінником. Щоб купити якісний тихий рекуператор попередньо треба з'ясувати його коефіцієнт рекуперації - єдиний достовірний показник ефективності передачі теплоти витяжного повітря свіжому. Високий коефіцієнт рекуперації  - запорука реальної економії ресурсів порівняно з традиційною вентиляцією, з якою втрати тепла сягають 40%. 

 Теплообмінник  рекуператора може бути з пластику (Tempero), плівки (RylkAir), полімеризованого паперу (Mitsubishi Electric), кераміки чи інших матеріалів. Порівняно з ними антисептична мідь має коефіцієнт теплопровідності у десятки разів вищий. Якісний мідний теплообмінник - поза конкуренцією. Мільйони автомобілів мають мідні теплообмінники-радіатори

 Звичайний рекуператор з теплообмінником і одночасно працюючими вентиляторами витяжки і припливу ефективніший регенератора з акумулятором тепла і реверсивним ветилятором. Вмонтований у вікні - такого ж рекуператора у стіні. Норма звукового тиску  в житлі класу А до 30 децибелл вдень і до 20 dB вночі на відстані вимірювання 3 м.  

 Для порівняння: практично безшумні вентилятори рекуператора Aero-Vita мають рівень шуму 17-19 dB на відстані 1 м.

                                            Фізіологія та повітрообмін.

 Концентрація чадного газу СО у повітрі газифікованих кухонь (норма повітроообміну 90 м3/год) перевищувала санітарну норму (ГДК = 2 мг/м3) у 10 і більше разів ще до появи герметичних склопакетів, які повністю припинили повітрообмін. Через це вміст канцерогенних гару і чаду різко підвищився і продуктивність кухонних витяжок зросла в кілька разів  - до 2000 м3/год. 

 У закупорені приміщення прийшли задуха,  вологість і  пліснява. Концентрація вуглекислого газу СО2 часто вища  норми в 3-4 рази. Ми дихаємо фактично відходами повітря, що  десятки тисяч разів за добу (16-18 за хвилину) пройшло через свої  або чужі легені, в якому токсинів, бактерій та алергенів в 5-7 разів більше ніж надворі.

 Побутовий кондиціонер тільки охолоджує цю суміш.

 Понад 90% життєвої енергії ми отримуємо завдяки постійному надходженню в організм атмосферного кисню. Показник максимального споживання кисню (МКС)  є показником  рівня здоров'я. За відсутності повітрообміну і  браку кисню  в крові  падає тонус, виникають слабкість, в'ялість, гіпертензія, розлади сну, у дітей гіршає пам'ять та імунітет, можливі перші приступи астми.

  Для порівняння: екіпажу субмарини після чергового підводного рейду надається піврічна відпустка для відновлення життєвих сил.

                            Де краще встановити рекуператор і провітрювач.

 За дорогого опорядження стін, наявності перед кімнатою заскленого балкону, в мансардах, що мають труднощі проходу рекуператора через кілька шарів тепло-, паро-, гідроізоляції та герметичного примикання до дахової покрівлі, - єдиний вихід встановити легкий рекуператор Aero-Vita у склопакеті. Шибки замінюють  на інші з облямованим герметиком монтажним отвором чи вставкою з тонкої сендвіч панелі у верхній частині. Віконний рекуператор має вищий коефіцієнт рекуперації.

 

  Потужну природну витяжку у нових висотних будинках варто використати для створення оптимального повітрообміну. Атмосферне  повітря через отвір у стіні під вікном втягується у мідний теплообмінник підвіконного провітрювача Aero-Vita-100 над радіатором, конвектором чи іншим опалювальним приладом. Класична схема   для висоток з утепленим  вентильованим фасадом: регульований приплив у кімнату, витяжка з кухні та санвузла. Простий монтаж можна виконати власноручно. Зберігається  зовнішній дизайн будинку. 

  Наявність рекуператора - перша ознака комфортабельності проиміщення.

 

 Для порівняння: централізована вентиляція порівняно з рекуператором потребує дорогого проектування і монтажу. Шумна і енергозатратна. Розгалужені повітропроводи з часом  перетворюються на  розсадник мікроорганізмів.

 Відкрите для провітрювання  вікно у багатоповерхівці може стати виходом в атмосферу використаного повітря нижніх поверхів.

                                    Найтихіший рекуператор з існуючих.

 Aero-Vita - компактна індивідуальна вентсистема,  що складається з  двох співосьових циліндричних корпусів різного  діаметру з харчового АВС пластику, мідного теплообмінника, вентиляторів європейської сертифікації якості та вбудованих блоку живлення 220/12 В і блоку дистанційного управління.  

 Конструкція рекуператора механічно і електрично роз'ємна. Обладнана вітровим захистом,  що запобігає "перевертанню вентиляції", коли під тиском вітру  витяжка стає припливом. У рухомому внутрішньому корпусі, що може вийматися після відключення кабелю живлення, розміщено доступні для огляду блоки рекуператора. Мідний  теплообмінник  має найбільшу серед аналогів поверхню теплообміну і низький аеродинамічний опір.

 Вентилятори зі стабілізацією ротора в магнітному полі відомі  своєю надійністю і є найтихішими з існуючих. 250 міжнародних нагород. Рівень шуму 17-19 dB на відстані 1 м(!). Найвища серед аналогів гарантія 72 місяці і рекордний 20-річний термін безперевної роботи. Робоча напруга 12 В. Паспортні продуктивності 92-64 м3/год плавно регулюється з дистанційного пульта і відображаються підсвіткою. Кімнатна решітка спрямовує приплив вгору. Коефіцієнт рекуперації 0,89-0,91.

 

 Для встановлення рекуператора у конкретному приміщенні  уточнюють його об'єм, товщину стіни і довжину кабелю живлення. Корпус рекуператора діаметром 153 мм і довжиною, що точно відповідає товщині стіни, вставляється в стінний отвір (10-15 см нижче стелі) з мінімальним нахилом назовні 1-2%. Монтажну щілину герметизують, сліди монтажу  закривають декоративною кільцевою планкою, - рекуператор може діяти у дистанційно вибраному режимі.  

 

 Акція. Ціна 3990 грн. Післяплата. Доставка з Києва за 2-3 дні.

 Для порівняння: енергоспоживання рекуператора Aero-Vita за цілодобової роботи коштує біля 3 грн/місяць за новим побутовим тарифом.

                                                                                      

   Контакти:

   Київстар              067 493 42 22,

   Vodafone UA       099 543 35 33.

   E-mail: aero-vita@ukr.net